polerowanie lakieru w salonie

Nadwozie

Mycie detailingowe auta z zewnątrz

Kosmetyka samochodowa, czyli myjnia samochodowa w wydaniu luksusowym i prawdziwe auto SPA dla Twojego samochodu. Liczy się każdy detal. Ręczne mycie detailingowe w połączeniu z suszeniem i konserwacją nadwozia to idealne rozwiązanie problemów z osadami i innymi trudno schodzącymi zabrudzeniami karoserii i silnika, z którymi wizyty w zwykłej myjni sobie nie poradzą.

1. Mycie karoserii za pomocą Piany Aktywnej

Silnie działający profesjonalny środek bogaty w substancje aktywne, wpływające na strukturę zabrudzeń i usuwające je.  Jej składniki działają od razu, dokładnie usuwając brud.  Sprzyja skutecznej ochronie karoserii przed zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV.  Środek ten nie powoduje uszkodzeń, tak jak inne środki, które mogłyby odbarwić lub zmatowić lakier.

2.  Bezpieczne mycie na dwa wiadra

To niezwykle bezpieczny i efektywny sposób pozbycia się brudu z samochodu.  Użycie dwóch oddzielnych wiader z separatorami brudu oraz odpowiedniej rękawicy zabezpiecza mytą powierzchnię przed uszkodzeniami wynikającymi z przecierania zanieczyszczeń po lakierze.  Brud z samochodu jest wypłukiwany z rękawicy w oddzielnym wiadrze, a separator powoduje, że zanieczyszczenia opadają na dno i nie nabieramy ich przy kolejnym zanurzeniu rękawicy w wiadrze.  Rękawice do mycia, dzięki długiemu włosiu, skutecznie odseparowują ewentualne zanieczyszczenia od czyszczonej karoserii.

3. Mycie chemiczne felg, nadkoli i wnęk karoserii

4. Osuszanie

5.  Aplikacja QUICK DETAILER’a na lakier

Quick detailer jest profesjonalnym środkiem kosmetycznym, dzięki któremu wydobywamy z karoserii maksymalny blask i osiągamy nasycony kolor.  Jest to syntetyczny odpowiednik wosku.  Poprawia on kondycję lakieru pomiędzy kolejnymi woskowaniami.

6. Glinkowanie karoserii

Glinkowanie samochodu to najskuteczniejsza metoda usuwania zanieczyszczeń i jest bardzo istotnym procesem dla ochrony lakierowanych elementów karoserii.  Oczyszcza nadwozie niczym tonik pory w skórze.  Sprawi, że woskowanie czy polerowanie będzie efektywniejsze, ponieważ powłoka lakiernicza stanie się gładka i trudniej będzie się przyczepiał do niej brud.  Mycie i czyszczenie to nie to samo.  Podczas kiedy mycie pozwala pozbyć się wierzchniej warstwy kurzu czy błota, to czyszczenie poprzez glinkowanie usuwa wszelki mocno przyczepiony do lakieru brud, drobiny asfaltu, nalot z klocków hamulcowych i żywicę z drzew, które powodują, że lakier staje się chropowaty.

7. Deironizacja lakieru

Deironizacja to proces usuwania szczególnie uciążliwych metalicznych zabrudzeń powstałych na skutek pylenia klocków hamulcowych podczas hamowania, czyli tak zwanej lotnej rdzy.   Gorące drobinki żelaza wtapiają się w lakier, a następnie korodują, powodując, że wygląda on coraz gorzej.   Deironizacji możemy poddać felgi oraz całą karoserię.

8. Dressing na opony

Specjalistyczny preparat do konserwacji gumy, pozwalający uzyskać efekt idealnie czystej opony.  Odświeża wygląd gumy na dłuższy czas i chroni ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

9. Bezpieczne czyszczenie komory silnika parą

Wygląd komory silnikowej może mieć duży wpływ na wartość pojazdu i, przy sprzedaży, zadecydować o tym, czy kupiec zdecyduje się nabyć pojazd, czy nie.   Dlatego warto regularnie przeprowadzać mycie silnika.  Zaschnięty olej, kurz, pajęczyny czy liście nie są zbyt zachęcającym widokiem, lecz w naszym punkcie car detailingu w Giżycku możemy profesjonalnie wyczyścić komorę silnika tak, aby wyglądała jak nowa.  W Girls Do it Better Detailing oferujemy profesjonalne i bezpieczne mycie silnika przy użyciu specjalistycznych środków i urządzeń.

Zaczynamy od sumiennego oczyszczenia górnej pokrywy z wszelkich liści, pajęczyn i odkurzenia wszystkich zakamarków.  Zabezpieczamy elementy elektryczne i elektroniczne, a następnie bezpiecznie usuwamy wszelkie zabrudzenia przy pomocy maszyny parowej.  Na koniec aplikujemy specjalną odżywkę, która poprawia wygląd silnika i jest jednocześnie odporna na wysokie temperatury.

10. Felgi

Felgi są najbardziej narażonym na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne  elementem samochodu. Aby zapobiegać zniszczeniom, warto zabezpieczyć felgi powłoką ceramiczną. Zachowamy dzięki temu ich blask i zapewnimy skuteczną ochronę przed zabrudzeniami. Taka powłoka ułatwia również usuwanie z nich pyłu z klocków hamulcowych bez konieczności stosowania agresywnych środków chemicznych.   Skorzystaj z naszej oferty profesjonalnego zabezpieczenia felg dedykowaną powłoką ceramiczną, dzięki czemu ich pielęgnacja będzie o wiele łatwiejsza, a ich stale nienaganny wygląd będzie zachwycał.

Po zaaplikowaniu jednej warstwy, lakierowana powierzchnia nabiera połysku, a molekularna powłoka chroni felgę przed wnikaniem trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, jak pył z klocków samochodowych, fragmenty asfaltu, czy żywice roślinne. Szczególnie korzystne jest zabezpieczenie felg przed zimą, ponieważ sól, piasek i błoto niszczą powierzchnię i mogą powodować odpryski.

Girls do it Better profesjonalne studio auto detailingu w Giżycku oferuje czyszczenie i zabezpieczanie felg dedykowanym woskiem, lub powłoką ceramiczną.

Korekty lakieru

Odzyskaj dawny blask.  Girls do it Better  detailing w Giżycku oferuje profesjonalne polerowanie lakieru oraz inne usługi związane z renowacją powłoki lakierniczej.  Polerowanie samochodu polega na przywróceniu fabrycznego blasku i wyglądu lakieru.  Lakier współczesnego samochodu ma grubość od 60 do 150 mikronów. Polerowanie karoserii to mechaniczne usunięcie warstwy lakieru uszkodzonej w czasie eksploatacji auta.   Profesjonalista do osiągnięcia pięknie wypolerowanej powierzchni potrzebuje zdjąć tylko około 2 do 5 mikronów.  Renowacja lakieru samochodowego wymaga doświadczenia i zastosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych.  Nigdy nie rób tego na własną rękę, bo możesz zniszczyć nieodwracalnie lakier swojego samochodu.  Niewykwalifikowany człowiek może „spalić” lakier samochodu za pierwszym razem!

Sekretem stale lśniącego auta jest zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną i jej regularny serwis.  Pojazd przez lata będzie zachwycał połyskiem i głębią koloru tak, jakby wyjechał właśnie z salonu.  Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa, znana również jako „glass coating”, przypomina właśnie taką szklaną powłokę na lakierze.  Na trwałe wiąże się ona z zabezpieczoną powierzchnią i nie zniknie z niej, dopóki nie zostanie z niej mechanicznie usunięta.  Wydobywa niesamowitą głębię koloru oraz strukturę lakierów metalizowanych, tworzy powłokę hydrofobową na karoserii i chroni lakier przed mikro zarysowaniami, ponieważ tworzy na powierzchni fizyczną, twardą warstwę ochronną.    Choć jest ona dość cienka, to chroni przed chemią i czynnikami środowiskowymi, ułatwiając pielęgnację i spowalniając osadzanie brudu.

W Girls do it Better detailing oferujemy różny zakres renowacji karoserii.

1. Korekta lakieru jednoetapowa ( usuwa do 50 % rys )

Podstawowy zabieg, który polega na maszynowym, jednoetapowym nabłyszczaniu lakieru wraz z aplikacją wosku.  Metoda ta daje fantastyczny połysk, jednak nie gwarantuje pozbycia się wszystkich zarysowań.

2. Korekta lakieru dwuetapowa ( usuwa do 70 % rys)

Maszynowe dwuetapowe polerowanie lakieru wraz z aplikacją wosku pozwala na usunięcie około 70% rys i zmatowień.  Nawet kilkunastoletni, bardzo zniszczony lakier będzie wyglądał po tym zabiegu prawie jak nowy.

3. Pełna korekta lakieru

Jest to usługa dla najbardziej wymagających klientów oraz właścicieli samochodów z bardzo zniszczoną karoserią.  Usuwa ponad 90% rys i innych defektów kosmetycznych lakieru.  Efekt jest spektakularny:  lakier nabiera pięknego koloru i blasku.

Etapy pełnej korekty lakieru obejmują:

  • oczyszczanie karoserii z zabrudzeń,
  • pomiar grubości lakieru samochodu,
  • przygotowanie indywidualnego planu polerowania,
  • oklejenie elementów plastikowych i gumowych taśmą maskującą,
  • usuwanie rys pastami ściernymi z dużym ziarnem we współpracy z twardymi kręgami polerskimi,
  • druga pasta i średniej twardości krążek polerski przywrócą lustrzany blask lakieru,
  • najbardziej miękki krążek i pasta do usunięcia hologramów przywrócą fabryczny wygląd lakieru,

Aby auto utrzymało swój wygląd jak najdłużej, radzimy nanieść powłokę zabezpieczającą.

4. Zabezpieczenie lakieru woskiem twardym, syntetycznym

Ochrona lakieru woskiem  polega na „uszczelnianiu” go, wypełnianiu niedoskonałości i mikrozarysowań.

5. Zabezpieczenie lakieru woskiem naturalnym, premium

Prawdziwy wosk Carnauba maskuje wady lakieru, podkreśla kolor nadwozia, zapewnia efekt hydrofobowy, a  spektakularny błysk widoczny jest do kilkunastu tygodni.

6.  Zabezpieczenie lakieru podstawową powłoką ceramiczną i kwarcową o trwałości do 12 miesięcy – glass coating

Właścicielom nowych pojazdów zalecamy wykonanie tego zabiegu zaraz po odbiorze samochodu z salonu, aby uniknąć pierwszych zarysowań, a właścicielom starszych pojazdów, także jak najszybszą aplikację powłoki ceramicznej, aby przedłużyć żywotność lakieru, ułatwić pielęgnację i ograniczyć przywieranie brudu.
Używamy tylko renomowanych powłok ceramicznych od sprawdzonych firm. Zaczynamy zawsze od dokładnego oczyszczenia karoserii przed nałożeniem powłoki ceramicznej.  Posiada ona hydrofobowe właściwości, dzięki czemu łatwo będzie nam utrzymać samochód w czystości, ponieważ brud nie przywiera do karoserii, a woda nie pozostawia nieestetycznych zacieków.  Każde mycie samochodu jest łatwiejsze i wymaga stosowania mniejszej ilości środków czyszczących, co znacznie poprawi stan lakieru.  
Powłoka ceramiczna dodaje lakierowi od 3 do 5 mikronów w zależności od kompozytu, poprawia głębię koloru lakieru, zabezpiecza przed mikro zarysowaniami i czynnikami atmosferycznymi takimi jak kwaśne deszcze czy promieniowanie UV, chroni przed wżerami od ptasich odchodów, chroni przed solą, piaskiem i błotem.
Powłokę ceramiczną można, a nawet trzeba, aplikować na matowy lakier.
W jego przypadku, jeżeli musimy naprawić uszkodzenie lakieru, to nie ma możliwości spolerowania niedoskonałości i musimy lakierować ponownie pojazd.  Dlatego warto dodać dodatkową barierę ochronną w postaci glass coating.  
Nie trzeba obawiać się, że lakier zacznie błyszczeć.  Matowy lakier wraz z powłoką ceramiczną tworzy zachwycający wszystkich efekt, a zabezpieczenie matowego lakieru powłoką ceramiczną powoduje, że pozostaje na nim mniej śladów, takich jak odciski palców.

Szyby

Rysy, zmatowione punkty i niewielkie pęknięcia szyby przedniej powodują znaczne pogorszenie widoczności, szczególnie pod słońce i w nocy, kiedy rozbłyskują na niej światła nadjeżdżających samochodów.  Polerowanie szyb samochodowych warto rozważyć głównie ze względów bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Na czas polerowania dokładnie zabezpieczamy karoserię samochodową oraz wszystkie inne elementy narażone na zniszczenie.  Używamy tylko nowoczesnej chemii oraz narzędzi polerskich wysokiej klasy.  Dobieramy je do specyfiki rys i dbamy o utrzymanie właściwej temperatury szyb, które przy przegrzaniu mogą ulec pęknięciu.

Jeżeli jest to konieczne, wykonujemy naprawy odprysków specjalną żywicą.

Po zakończeniu polerowania, szyby w Twoim aucie są idealnie gładkie i zapewniają Ci 100%widoczności.

1. Zabezpieczenie szyb NIEWIDZIALNĄ WYCIERACZKĄ

Niewidzialna wycieraczka to nanokosmetyk, preparat, którego nie widać gołym okiem.  Środek ten po nałożeniu na szklane powierzchnie samochodu, wnika w pory szkła i tworzy powłokę hydrofobową, dzięki czemu krople wody pod wpływem pędu powietrza gładko spływają z szyb, a sama szyba o wiele dłużej zachowuje czystość.  Działanie niewidzialnej wycieraczki będzie odczuwalne już podczas jazdy przy miejskich prędkościach, więc korzystanie ze standardowych wycieraczek można ograniczyć do minimum, ale najlepszy efekt uzyskamy przy prędkościach autostradowych, kiedy to praca wycieraczek będzie zupełnie zbędna nawet w dużym deszczu.  Działanie preparatu znacznie poprawia widoczność  i tym samym bezpieczeństwo podczas jazdy w niekorzystnych warunkach pogodowych.

2. Zabezpieczenie szyb dedykowaną powłoką ceramiczną

Ceramiczna powłoka, po zaaplikowaniu na szklane powierzchnie i po jej utwardzeniu tworzy niewidoczną powłokę.   Chroni ona szyby przed zabrudzeniami, nadaje im świetny połysk oraz powoduje, że woda bardzo dobrze spływa po zabezpieczonej powierzchni, więc w warunkach niewielkiego deszczu pozwoli ona na jazdę bez wycieraczek.   Gdy już włączysz wycieraczki, powłoka ta zapewni też znacznie lepszy poślizg gumy, a pióra wycieraczek wolniej się zużyją.  Powłoka ceramiczna zapewnia też łatwiejsze mycie i utrzymuje dobry stan szyby przez dłuższy czas.

Folie ochronne PPF

Oklejanie karoserii folią ochronną to jedyne rozwiązanie, które pozwala zachować atrakcyjny wygląd pojazdu na długi czas.   Jest to bardzo skuteczna i wytrzymała ochrona lakieru.  Lakier samochodu narażony jest każdego dnia na różnego rodzaju działania mechaniczne, takie jak unoszący się piasek, żwir, sól, które mogą bezpowrotnie  zniszczyć oryginalną powłokę.  Fabrycznie nałożony lakier jest dość cienki.  Jego głównym zadaniem jest ochrona farby od zmian temperatury, czy wilgoci, a nie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.  Większość kierowców już po kilku latach zauważa na swojej karoserii zarysowania, odpryski, czy inne mikrouszkodzenia.

Jak temu zapobiegają w Girls do it better Detailing w Giżycku?   Na lakierowane miejsca nadwozia nakładana jest poliuretanowa folia wraz z warstwą klejącą. Najlepiej zabezpieczyć w ten sposób auto zaraz po zakupie.  Folie ochronne PPF izolują przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiegając nieodwracalnym uszkodzeniom lakieru.

Korzystamy tylko z najlepszych samoregenerujących się folii, które pod wpływem temperatury niejako „zabliźniają się” przy nawet sporych zarysowaniach.

Folie PPF są w pełni przezroczyste i całkowicie niewidoczne na nadwoziu, więc nie zmieniają w żaden sposób wyglądu auta.  Są trzy razy grubsze od fabrycznego lakieru - jest to 210 mikronów elastycznego pancerza z gwarancją aż 10 lat.

Folia jest w 100% usuwalna i w każdej chwili można się jej pozbyć bez obaw o uszkodzenie lakieru.

Po nałożeniu folii ochronnej, auto nie wymaga specjalnego traktowania – wystarczy zadbać o jego standardową pielęgnację.  Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można folię polerować lub nałożyć na nią powłokę ceramiczną, dzięki czemu karoseria zyska efekt hydrofobowy oraz atrakcyjny połysk.   Każdy samochód wymaga indywidualnej wyceny i oględzin, aby móc zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie.  Po ustaleniu zakresu prac, samochód przechodzi wieloetapowy proces przygotowania: usuwamy osady metaliczne, smoliste, drogowe, glinkujemy, suszymy i przygotowujemy lakier pod folię.  Wtedy dopiero następuje moment starannej aplikacji folii, a później uzbrojenie jej w powłokę ochronną, co znacznie ułatwia późniejszą pielęgnację auta.

PDR-bezinwazyjne usuwanie wgnieceń

PDR, czyli inaczej Paintless Dent Repair – oznacza usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Metoda ta polega na wyciąganiu lub wypychaniu niewielkich wgnieceń za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi.  Girls do it better Detailing w Giżycku oferuje kompleksowe usuwanie wgnieceń w karoserii przy pomocy tej bezinwazyjnej metody, która pozwala na naprawę wgnieceń bez ingerowania w strukturę lakieru. Przynosi to najlepsze rezultaty przy małych i średnich wgnieceniach.  Dlatego musimy indywidualnie ocenić zakres prac przy Twoim samochodzie i zdecydować, czy wgniecenia nie są na tyle głębokie, że niezbędna będzie tu pomoc lakiernika.  Każda część karoserii, która potrzebuje naszej ingerencji, jest indywidualnie wyceniana.

Wgniecenia mogą zostać usunięte przy pomocy specjalnego kleju oraz zaczepów, lub przy użyciu specjalistycznych narzędzi o różnych końcówkach, kształcie i długości.  W ten sposób można pozbyć się wgnieceń w trudno dostępnych miejscach takich jak błotniki, drzwi czy klapa bagażnika.

Usuwania wgnieceń metodą PDR jest bardzo opłacalne, a oryginalny lakier pojazdu zostaje zachowany.  Samochód nie nosi też śladów prac blacharsko-lakierniczych, dzięki czemu nie traci na wartości.  Nie ma też potrzeby malowania, a odbiór auta jest możliwy jeszcze tego samego dnia.

Dysponujemy odpowiednio bogatym zapleczem, pozwalającym na wykonywanie usług na bardzo wysokim poziomie. Podczas usuwania wgnieceń metodą PDR korzystamy ze specjalistycznego oświetlenia, dzięki czemu nie pomijamy żadnego załamania.

Przed wizytą u nas nie musisz przygotowywać samochodu – to my zajmiemy się wszystkim i zaoferujemy najlepsze rozwiązanie. Naprawiona cześć karoserii po zakończonym zabiegu nie wymaga specjalnego traktowania. Ta prosta i skuteczna metoda pozwala nie tylko odzyskać atrakcyjny wygląd pojazdu, ale także uniknąć większych prac blacharsko-lakierniczych.

Regeneracja kloszy reflektorów i zabezpieczenie dedykowaną powłoką

Reflektory są szczególnie narażone na procesy starzenia.  Zmienne warunki atmosferyczne, kwaśne deszcze, sól drogowa, piach mogą uszkadzać klosze reflektorów i doprowadzić do ich poważnego zmatowienia.  W efekcie strumień światła nie jest tak silny jak dawniej i pogarsza się widoczność, a samo auto nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Oferowana przez nas profesjonalna usługa polerowania reflektorów polega na zlikwidowaniu utlenionej warstwy poliwęglanu z powierzchni reflektora, a następnie dokładnym jego wypolerowaniu.   W celu zachowania efektu, klosz zabezpieczany jest powłoką ochronną, która chroni poliwęglan przed destrukcyjnym wpływem promieniowania UV.

Prawidłowo przeprowadzona renowacja reflektorów jest dosyć skomplikowanym procesem, wymagającym nie tylko specjalistycznych narzędzi, preparatów i materiałów eksploatacyjnych ale i doświadczenia i wiedzy na ten temat.  Aby przeprowadzić profesjonalną regenerację reflektorów należy dysponować specjalistycznym sprzętem oraz specjalnymi pastami ściernymi, dzięki którym z wierzchniej powierzchni lamp jesteśmy w stanie usunąć nawet głębsze rysy i zadrapania. Polerowanie reflektorów odbywa się dwuetapowo – najpierw pastą o dużych cząstkach, umożliwiającą usunięcie głębokich rys, a następnie pastą z drobnym ścierniwem, która usuwa drobne zarysowania powstałe w pierwszym etapie. W wyniku profesjonalnego polerowania lamp dochodzi do usunięcia wyłącznie uszkodzonej mikro warstwy tworzywa, w związku z tym nie należy się martwić o pogorszenie jakości materiału, z którego zostały wykonane.

Ochrona dachów cabrio

Zabezpieczenie „miękkiego” dachu cabrio polega na profesjonalnym oczyszczeniu tkaniny  i jej impregnacji. Dzięki takiej ochronie dach samochodu zdecydowanie lepiej odprowadza wodę, jest odporny na wilgoć, dłużej pozostaje czysty i staje się bardziej odporny na blaknięcie. Zabezpieczenie dachu utrzymuje się co najmniej kilka miesięcy.

Czyszczenie i ochrona elementów chromowanych

Wypolerowany i błyszczący chrom, podobnie jak skórzana tapicerka, to idealny sposób na podniesienie walorów estetycznych pojazdu.  Pod wpływem warunków atmosferycznych chromowane elementy szybko matowieją i tracą swój pierwotny blask.  Stosując specjalne pasty polerskie usuwamy oksydację i zmatowienia, nadając lustrzany połysk chromowanym powierzchniom.  Podstawą dbania o chromowane elementy jest  również odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przy pomocy powłoki ochronnej.